המוזיאונים המעניינים ביותר בסיאול

סיאול, בירתה של קוריאה הדרומית, היא אחת מהמטרופולינים הגדולים והשוקקים ביותר בעולם. העיר הזו היא נקודת הכניסה לחצי האי והיא המקום העיקרי אליו מגיעים המבקרים מחו"ל לטיול בקוריאה. כצפוי בעיר כה גדולה, ניתן למצוא בסיאול מגוון רחב במיוחד של מוזיאונים מכל תחומי העניין שיכולים להיות למבקרים. ריכזנו לכם בכתבה זו את המוזיאונים המומלצים ביותר לביקור באופן כללי, כאלה שבלעדיהם הביקור בסיאול פשוט לא יהיה אותו דבר.

1. המוזיאון הלאומי של קוריאה

המוזיאון הגדול והחשוב ביותר בסיאול, וכנראה גם בקוריאה הדרומית, הוא המוזיאון הלאומי. המקום נפתח בשנת 1945 לראשונה, השנה בה קיבלה קוריאה את עצמאותה מיפן, מאז עבר המבנה מספר מקומות עד ההגעה למשכן הנוכחי בשנת 2005. במוזיאון ענק זה שוכנים כ220,000 שרידים ארכאולוגיים ויצירות אומנות, כאשר בכל עת מוצגות כ13,000 יצירות לקהל המבקרים.

בקומה הראשונה של המוזיאון תוכלו למצוא שרידים ארכאולוגיים מאז תחילת הציווליזציה הקוריאנית ועד לימינו.

בקומה השנייה תגלו קליגרפיה וציורים קוריאניים, יצירות אומנות אופייניות לתרבות הקוריאנית, וכן תראו יצירות אשר נתרמו על ידי אספנים.

בקומה השלישית והאחרונה תוכלו לצפות באוסף פסלים בודהיסטיים מיוחדים. באופן כללי קומה זו מיועדת להצגת התרבות הכלל אסיאתית.

אם תבואו בסוף שבוע תוכלו להצטרף לפעילות חינמית כמו קונצרט או סרט שקורים באופן קבוע בכל סופ"ש.

המוזיאון הלאומי של קוריאה

2. מוזיאון הארמון הלאומי של קוריאה

מוזיאון זה, הממוקם בלב העיר סיאול, התחיל את דרכו בשם המוזיאון הקיסרי הקוריאני, אך לאחר תקופה שונה שמו. המוזיאון מכיל אוסף ענק של אוצרות מההסטוריה הקוריאנית. האוסף של המוזיאון מכיל מעל 40,000 פריטים הסטוריים וחפצים מלכותיים, מתוכם 14 הם האוצרות הלאומיים של קוריאה. התקופה העיקרית שהמוזיאון מציג את החפצים שלה היא תקופת שושלת חוסון.

ארכיטקטורה, תיעוד עתיק, חפצי אומנות ועוד חפצים רבים יאפשרו לכם ללמוד על ההסטוריה והתרבות של קוריאה הדרומית.

מוזיאון זה נחשב לאחד הטובים והמומלצים ביותר לביקור בסיאול. 

3. מוזיאון סמסונג לאומנות

Leeum Samsung Museum of Art, המנוהל על ידי קרן סמסונג לתרבות הוא אחד המוזיאונים האלגנטיים והמשובחים ביותר בסיאול. המוזיאון הזה הוא למעשה 2 מוזיאונים, שכל אחד מהן מציג יצירות שונות.
מוזיאון 1 מכיל אוסף של אמנות קוריאנית מסורתית, ש-36 יצירות מהן זכו למעמד אוצרות לאומיים. מסע בזמן אחורה למאה ה-14 שם תפגשו פגיונות עתיקים, כתרים, עגילים וקישוטים. גם אמנות בודהיסטית, פסלים, ציורים וכתבי יד מוצגים לראווה.
בנוסף תוכלו למצוא בחלק זה קרמיקה מסורתית, כמו סלדון (סוג של זיגוג וכלים ספציפיים לאזור אסיה), בונצ'ונג (סוג מסורתי כחלחל-ירוק של כלי אבן קוריאניים) ופורצלן.
מנופים ועד ציורים עממיים, האמנות המוצגת במוזיאון 1 היא שער מגוון לתרבות העבר של קוריאה.
מוזיאון 2 מציג אמנות מודרנית ועכשווית של אמנים קוריאנים וזרים כאחד. תצוגות אלו של ציורים, פסלים, צילום ווידאו עומדות בניגוד גמור לתצוגה המסורתית, ומייצגות את המדיומים החדשים של ימינו ואת הסגנונות המעורפלים אליהם צומחת האמנות העכשווית.
בנוסף לתצוגות הקבע מתקיימות תערוכות מיוחדות, המתחלפות כל שלושה חודשים.
 

4. מוזיאון הטכנולוגיה: Telecom Ubiquitous Museum

דרום קוריאה ידועה בהצטיינותה בתחום הטכנולוגי ובצמיחה המהירה שלה בעולם זה. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא מוזיאון Telecom Ubiquitous Museum.  המוזיאון ממוקם במגדל T המדהים במחוז אולג'ירו של סיאול, הוא מציג את הטכנולוגיה המתפתחת הגדולה ביותר  של קוריאה ואפילו תובנות לגבי מה שעשוי להיות העתיד של המדינה חובבת הטכנולוגיה. המוזיאון הזה הוא המוזיאון הטכנולוגי הטוב ביותר בסיאול. כל תצוגה במוזיאון מציגה אינטראקציות עם סמארטפון, כך שאתה חוקר את המוזיאון עם הפלאפון שלך.

5. אנדרטת המלחמה של קוריאה

עם היסטוריה של 5,000 שנה, קוריאה השתתפה בהרבה מאוד מלחמות וזו בדיוק הסיבה שבאנדרטת המלחמה של קוריאה יש מגוון רחב של סיפורים וחפצים.
במוזיאון, שנמצא במקום הישן של מפקדת הצבא, יש שתי תערוכות מרכזיות.
התערוכה שנמצאת בתוך מבנה כוללת שישה אולמות. הראשון הוא אולם הנצחה, הנותן כבוד לכל אלה שלחמו במלחמות קוריאה ואיבדו את חייהם.
החדר הבא הוא חדר המלחמה, הכולל כלי נשק קוריאניים עוד מהתקופה הפליאוליתית, שריון וקסדות ששימשו לאורך תקופות שונות, כמו גם חרבות וכלי נשק קוריאניים אחרים ששימשו את הצבא הקוריאני במלחמותיו במשך מאות שנים.
בפנים יש גם תערוכה שלמה המוקדשת רק למלחמת קוריאה של שנות ה-50. החל מהפלישה המפתיעה של צפון קוריאה לדרום ב-25 ביוני 1950, אולם זה מתאר את כל ההיבטים של המלחמה, כגון תפקיד האו"ם וכיצד נראו חיי הקוריאנים בזמן מלחמה.
כאן אתה זוכה לחוות חדר התנסות לחימה בצורה מוזרה, בתהליך יצירה מחדש של קרב לילה קוריאני מלא באפקטים מיוחדים, וידאו, סאונד, עשן קנון וריח של אבק שריפה. רק ההצגה מחדש של הקרבות האלה מעוררת תחושת אימה, ומותירה בך רושם ממשי איך מלחמה כזו נראית מנקודת מבט של הלוחמים בה.
חדרים נוספים כוללים את חדר כוחות המשלוח, עדות לשליחות של קוריאה לחו"ל ברחבי העולם, ואת חדר הכוחות המזוינים של ROK, המציג את ההיסטוריה והשינויים של צבא דרום קוריאה באמצעות מדי נשק וטקטיקות לאורך השנים.
בחדר התעשייה הביטחונית ניתן לקבל מבט מעמיק על הציוד המגן כיום על דרום קוריאה, ממסכות גז ועד למטוסים. אבל אם אתה באמת רוצה לראות מכונות מדהימות מקרוב כדאי שתפנה לתערוכת החוץ.
התערוכה החיצונית מציגה טנקים משוחזרים, כלי רכב, צוללות, מטוסים וארטילריה ששימשו במלחמת העולם השנייה, מלחמת קוריאה ומלחמת וייטנאם. אבל יותר מסתם לעמוד ממש ליד מכונות הקרב האלה, אתה באמת יכול באמת להיכנס אליהם
הכניסה למוזיאון חינם.

6. המוזיאון הלאומי העממי של קוריאה

המוזיאון הלאומי העממי של קוריאה הוא המוזיאון הטוב ביותר בו תוכלו לחוות את החיים המסורתיים של אנשים קוריאנים. הוא ממוקם בשטח של ארמון Gyeongbokgung , וכולל אוסף של יותר מ-98,000 חפצים הקשורים לחיים המסורתיים של העם הקוראני מאז התקופה הפרהיסטורית ועד המאה ה-20. המוזיאון הזה מזהה את עצמו כמוזיאון הלאומי היחיד המוקדש להיסטוריה של החיים המסורתיים הקוריאניים.

המוזיאון הזה מארח תערוכות מפורסמות ומיוחדות כמו תערוכת האומנים של מיומנויות מסורתיות של קוריאנים ותערוכת האמנות המסורתית הקוריאנית השנתית. התערוכה באוויר הפתוח עם גנים ירוקים שופעים מציעה נושאים מגוונים על חיי פולק קוריאנים ותרבות כפרית מסורתית ובה תוכלו לראות העתקים של עמדות רוח בהן נהגו הקוריאנים להתפלל ערימות אבנים לפולחן, מחסות לאחסון אורז ועוד. אתם חייבים לבקר במוזיאון זה כדי ללמוד איך באמת נראו החיים של הקוריאנים.

7. מוזיאון הטריקים של סיאול

מוזיאונים הם לא תמיד טיול משעמם ומלמד, הם יכולים להיות גם מהנים ומרגשים. מוזיאון Trickeye הוא הדוגמה הטובה ביותר למוזיאון מהנה. זהו מוזיאון יחיד במינו המשלב אמנות עם טכנולוגיה מתקדמת ואשליות ואפקטים תלת מימדיים. זהו המוזיאון הראשון שמשתמש באפקט AR (מציאות רבודה) בתצוגות שלו. עם תפאורות בקטגוריות של אימה ופנטזיה המוזיאון הזה יעניק לכם חוויה מרגשת. לאורך כל הסיור תוכלו לצלם תמונות מצחיקות, כשבכל תצוגה תקבלו הוראות איך לבצע את הצילום כך שיראה אמין ומדוייק.