למה ואיך ללמוד קוריאנית בישראל

קוריאנית היא השפה ה -8 המדוברת ביותר בעולם והיא צפויה להיות הרביעית עד שנת 2020.

קוריאה היא מדינה חשובה עם מעמד תרבותי וכלכלי חזק הן באסיה והן בקהילה הגלובלית. לימוד קוריאני יפתח דלתות להזדמנויות עסקיות, אישיות ותרבותיות שבעבר לא היו זמינות עבורך.

בלשנים מעריכים כי עד שנת 2050 הקוריאנית תהיה אחת מעשרת השפות המובילות בעולם.

מדוע חשוב ללמוד קוריאנית?

לקוריאה שיעור חדירת האינטרנט הגבוה ביותר בעולם. זה גם שחקן מרכזי בעולם העסקים הגלובלי. ישנן סיבות רבות ללמוד קוריאנית, ומאמר זה מפרט כמה מהן.

כנראה הסיבה החשובה ביותר ללמוד קוריאנית היא כי זה יעזור לך לפתח את אפשרויות הקריירה שלך. קוריאה ראתה לא רק צמיחה מהירה מבחינה טכנולוגית אלא גם כלכלית. משמעות הדבר היא כי נוצרות הזדמנויות חדשות בכל יום.

השפה הקוריאנית היא אחת השפות הפופולריות ביותר הנלמדות באוניברסיטאות ברחבי העולם, ואם אתה מכיר אפילו מעט ממנה, תוכל להרחיב את ההזדמנויות החינוכיות שלך ואת סיכויי העבודה שלך.

כיצד ללמוד קוריאנית בשיטות למידה יעילות

ישנן דרכים רבות ללמוד שפה חדשה, וקשה למצוא את הדרך הטובה ביותר. אם אתה לומד מתחיל או ביניים, ייתכן שתרצה להשתמש באפליקציה כמו רוזטה סטון. אבן רוזטה טובה למתחילים מכיוון שהיא כוללת חידונים ותרגילים המלמדים אוצר מילים ודקדוק.

אם אתה סטודנט מתקדם שרוצה יותר תרגול שיחה, כדאי לבדוק את Duolingo. בדואולינגו יש משחקים שהופכים את הלמידה למהנה ואינטראקטיבית יותר.

מהם היתרונות של ידיעת קוריאנית?

קוריאנית היא שפה המדוברת על ידי למעלה מ -80 מיליון איש ויש לה את הדוברים ה -11 ביותר בעולם. זו גם אחת השפות הקלות ביותר ללמוד, מכיוון שהיא משתמשת במערכת אלפביתית פשוטה ללא צמידות או תכונות דקדוקיות אחרות. לא רק שיש לה ניבים רבים, אלא שקוריאה שואבת גם מדמויות סיניות וגם ממילים באנגלית. זה גם קשה למדי עבור זרים לבטא מכיוון שאין תנועות ויש להם שלושה סוגים שונים של הברות: עיצור מתוח, עיצור נשאף ועיצור-תנועה מעורב.

לדעת קוריאנית יתרונות רבים. ראשית, תוכל לתקשר טוב יותר עם קוריאנים בקוריאה ומחוצה לה וכן להעמיק את הבנתך את התרבות הקוריאנית. אתה יכול גם ללמוד היסטוריה קוריאנית בשפת המקור שלה מאז מקורות רבים.

מסקנה: לימוד השפה הקוריאנית הוא חיוני לעתיד מוצלח

השפה הקוריאנית היא אחת השפות החשובות ביותר ללמוד להשפעה עסקית וחברתית.

לימוד שפה מספק יתרונות רבים כמו אפשרויות עבודה מוגדלות, יסודות חינוכיים חזקים יותר, שכר גבוה יותר, חוויות מגוונות יותר, עומק רב יותר בלמידה על תרבויות וחברות שונות וכן הלאה.

נכון שלימוד שפה חדשה יכול להיות מאתגר אבל כדאי לטווח הארוך.

 

איך ללמוד קוריאנית בישראל

 

לימוד קוריאנית בברליץ

ברליץ מציעה מגוון קורסים בשפה הקוריאנית המתאימים לצרכיך.

ברליץ הוא אחד הארגונים הפופולריים והמוכרים ביותר לשיעורי קוריאנית. הם מציעים תוכניות קוריאניות לילדים, למבוגרים ולתאגידים. אלה כוללים כמה קורסים מקוונים המתאימים לצרכים של סטודנטים שמחפשים לוחות זמנים גמישים או שיש להם אילוצים אחרים בלוח הזמנים שלהם.

מטרתו של ברליץ היא לוודא שתוכל לתקשר בקוריאנית בביטחון וברמה לאחר סיום הקורס.

לימוד קוריאנית באוניברסיטת חיפה או אולפן עציון

לימוד קוריאנית באולפן עציון מהווה הזדמנות מצוינת ליהודים המעוניינים ללמוד על השפה והתרבות של קוריאה.

אולפן עציון מציעה מגוון קורסים בקוריאנית הנמשכים בין ארבעה שבועות לשלושה חודשים. שיעורים אלה מועברים על ידי דוברי קוריאנית כשפת אם והם נועדו להתאים לרמות שונות של לומדים, החל מסטודנטים מתחילים ועד מתקדמים.

לסטודנטים ניתנת ההזדמנות ללמוד הכל על השפה הקוריאנית כמו גם על התרבות של המדינה הזו. יש להם גם הזדמנות ליצור קשרים עם ישראלים דומים, קוריאנים ויהודים בכלל שגילו עניין דומה ללמוד על קוריאה.

שיעורי קוריאנית באולפן עציון מציעים לך יותר מאשר רק היכרות עם השפה והתרבות העשירה הזו, תוכל גם למצוא חברים חדשים אשר חולקים את התשוקה ללימוד שפה זו.

באוניברסיטת חיפה יש תוכנית ללימודי קוריאה המלמדת את המשתתפים על האנשים, התרבות והשפה של דרום קוריאה.

תוכנית זו מציעה היכרות מעמיקה עם השפה הקוריאנית וההקשר התרבותי שלה. כל התלמידים נדרשים לקחת ארבעה סמסטרים של שיעורי שפה קוריאנית ולעבור בחינה על מנת לסיים תואר בתוכנית זו.

טיפים ללימוד קוריאנית עם חברים ובני משפחה

ישנן דרכים רבות ללמוד קוריאנית, אך אחת הדרכים היעילות ביותר היא להיפגש ולתרגל עם חברים ובני משפחה. הסיבה לכך היא שלמידת השפה צריכה להיות אינטראקטיבית כדי שהיא תהיה יעילה.

כך תוכל להיעזר בחברים ובני משפחה שיש להם ניסיון רב יותר בשפה, מה שיקל עליך גם. בנוסף, האינטראקציות שלך איתן יהיו בקוריאנית, כך שתחשוף לשפה לעתים קרובות יותר מאשר היית עושה מחוץ לאינטראקציות אלה.

אחת הדרכים הקלות ביותר ללמוד קוריאנית היא להתיידד עם מישהו שמדבר אותה. אתה יכול למצוא מורה קוריאני או מישהו במרכז הקהילתי המקומי שלך, או להתיידד עם מישהו בעבודה או בבית הספר שמדבר זאת! לחלופין אתה יכול לנסות למצוא קבוצה קטנה של אנשים ברשתות החברתיות שרוצים ללמוד ביחד.

משאבים מועילים נוספים ללימוד השפה

להלן מספר משאבים מועילים ללימוד קוריאנית:

-"המדריך של טאי קים ללימוד קוריאנית"

-"קוריאנית פשוטה: מדריך למתחילים בשפה הקוריאנית"

-"רוקט קוריאני"

-"Linguajunkie: למד שפות בזמן שאתה ישן עם הפודקאסט החינמי שלנו."

מסקנה: מדריך מהיר ללימוד קוריאנית בישראל

לסיכום, קוריאנית היא שפה קשה ללמידה אך ניתן לבצע אותה. על מנת ללמוד קוריאנית בישראל, צריך להיות רצון עז ללמוד את השפה והם צריכים למצוא הזדמנות לתרגל אותה.

-חשוב לזכור שאתה לומד שפה זרה ולא שלך; אל תתאכזב אם אתה עושה טעויות.

-ישנן דרכים רבות ללמוד קוריאנית, הן בבית הספר והן בבית; אולם אין ערובה לכך שתצליח אם לא תשקיע זמן ומאמץ.