המטבח הקוריאני

בשנת 2006, מגזין הבריאות ו- American Monthly הצביעו על קימצ'י בין חמשת המאכלים הבריאים בעולם. Bibimbap (אורז מעורב) הוא מאכל אורז קוריאני המוגש עם תערובת של ירקות טריים ועונתיים, ביצים מטוגנות, בקר טחון ומרכיבים אחרים. Bibimbap הוא תערובת טעימה של אורז, ירקות, בקר, גוצ'וג'אנג (רסק צ'ילי חריף) וביצים מטוגנות ומעליהן רוטב סויה ושומשום. קערת Bibimap היא חובה למצוא נחמה ותמלא אתכם בנוחות.

 

הוא מוגש רוחש בקערת אבן חמה הנקראת dolsotbibimbap (Bibimbaps של אבן חמה). Bibimap קשור קשר הדוק לג'ונג'ו, עיר יצירתית של גסטרונומיה ומטבח בה מופיעים אונסק"ו, שם מתקיימים בסתיו פסטיבלים כמו פסטיבל Bibimbap ומושכים גסטרונומיה מדרום קוריאה ומחוצה לה. Bibimap נחשב לאחד משלושה מנות מייצגות של המטבח הקוריאני, יחד עם קימצ'י ובולגוגי. כתוצאה מכך, אוכל קוריאני נוטה להיות יותר טעים מזה של יפן וסין השכנות. לדוגמא, ארוחת בוקר קוריאנית מסורתית אינה מורכבת מקערת שאריות אורז ודייסה, כמו בסין, אלא ממרק עשיר של צלעות בקר, מעטפות חזיר וטריפה. אורז גדל בעיקר בעמק האזור הדרומי של העיר צ'ונג'ו והמנה הפופולרית ביותר היא קערת אורז גדולה מכוסה במגוון נתחי ירקות ובשר ברוטב חריף שנקרא pibimpap.

ארוחה קוריאנית טיפוסית מורכבת מקערת אורז, קערה או מרק, תבשיל ותוספת. ארוחה קוריאנית מסורתית מציעה שפע של תוספות כגון בנצ'ן, בליווי מרק אורז קצר מהביל או רותח, קימצ'י (ירקות חריפים מותססים) ובנצ'ן (כרוב, צנון ומלפפונים).

הכנת אוכל קוריאני דורשת עבודה אינטנסיבית

וקוריאנים רבים החיים באזורים עירוניים קונים ארוחות מוכנות מסורתיות בסופרמרקטים ובשווקים בחוץ. ללא קירור, הקוריאנים מאחסנים קימצ'י וירקות כבושים אחרים במיכלי קרמיקה גדולים ומאוחסנים בחצרות בחורף. מגוון ואיכות המזון עשויים להשתנות מחקלאים עניים לבני מלוכה, אך חשיבות המטבח הקוריאני בזמן הארוחות נותרה קבועה.

ארוחה קוריאנית מסורתית נקראת על שם סדרת תוספות (בנקאן

מניפה, ג'ואן, בנצ'ן) בליווי אורז קצר מאודה או מבושל. פולי סויה הם אחד מהשעועית בקונגבפ שמתבשלים עם כמה סוגים של שעועית ודגנים אחרים. הם המרכיב העיקרי בייצור תבלינים מותססים המכונים ג'אנג כמו רסק פולי סויה (Doenjang, Cheonggukjang) ורוטב סויה (Ganjang), רסק פלפל צ'ילי (Gochujang), בין היתר. מוגש כתוספת, מעשבים ומטוגנים בנבטי שעועית סוקג'ו (Namul Mung), מטוגנים עם שום, שמן שומשום ומלח.

אחת המנות הקוריאניות הפופולריות ביותר של דרום קוריאה

היא Samgyeopsal, שמורכבת מחתיכות חזיר צלויות שלא הושרו או תובלו. לאחר מכן טובלים את הבשר בתערובת תבלינים של מלח ופלפל מעורבב עם שמן שומשום, עטוף בסלט, שום בגריל, פרוסות בצל בגריל, בצל ירוק גרוס וקימצ'י. זו אחת המנות הנפוצות במסעדות קוריאניות ברחבי העולם.

הכוכב האמיתי של כל ארוחה קוריאנית, כמובן, הם התוספות, הידועות גם בשם בנצ'ן. מוגשים סוגים רבים של תוספות, כגון תבשילים, פאג'ון, סלטים, ירקות כבושים ובשר מושחת.

כל המאכלים הקוריאניים מכילים לפחות כמה מהתבלינים והרטבים העיקריים הבאים

פלפלי צ'ילי אדומים חריפים (רסק פלפל צ'ילי אדום חריף המכונה גם גוצ'וג'אנג), רוטב סויה או רסק פולי סויה (המכונה גם דנג'נג) שמן, שום, ג'ינג'ר, ג'ינסנג, מלח, שאלוט ובצל. תוספות נוטות להכיל קימצ'י (קימצ'י) שונות ומוגשות בהתאם לעונה. מסעדות המתמחות במטבח המסורתי מציעות מבחר רחב יותר של תוספות; מסעדת Gimbap טיפוסית או מסעדת ברביקיו קוריאנית מגישה חמש עד עשר תוספות בנוסף למנה העיקרית.

התזונה הקוריאנית כוללת בשר, פירות ים, דגים, חלמונים, טופו ומגוון רחב של שורשים ופטריות ירוקות, בדגש על ירקות ודגנים ליצירת אומה בריאה.

קמחי

הוא אובססיה לאומית אם יש דבר שמגדיר את המטבח הקוריאני, והייתי מעז להציע עוד משהו על האופי הלאומי הקוריאני, אז זה קמחי. קמחי הוא המאכל הלאומי של קוריאה והוא נאכל כמרכיב במרקים ואורז מטוגן. את בננצ'ן אוכלים לרוב עם הארוחות, אך זו תוספת ומטבח קוריאני מבוסס על המנות הקטנות בכל מקום המרכיבות את הארוחה הממוצעת.

זו לא ארוחה קוריאנית אמיתית ללא בנצ'ן

ותוספות רבות במגוון המסחרר מוגשות לרוב לצד המנה העיקרית או בעגלה לעזרה עצמית או מזנון מיני תלוי במסעדה. הבנצ'ן הנפוץ ביותר שמועבר לשולחן שלך הם קימצ'י ושמנמול שונים (מנות ג'און המתוארות להלן).

גאנג'אנג (רוטב סויה מותסס או רסק שעועית סויה

הנקרא גם דואנג'אנג או גוצ'וג'אנג) הוא תבלין חשוב במטבח הקוריאני. זהו צ'ול פאן גו, כלומר אורז מעורבב בתוספת תערובת של ירקות ובשר מבושלים. אצלנו ההודים יש חרוד (מרק חורף) וסילונגטנג (גרסה דומה) כשמות אוכל קוריאניים פופולריים בבית.

אין דרך טובה יותר לבלות ערב בקוריאה מאשר לשבת על מנגל אישי ולנשנש על מנגל קוריאני מסורתי

בין אם הבשר צלוי על השולחן ובין אם אתה מבשל תבשיל חם עם צ'ילי וחמוצים, אוכל קוריאני אי אפשר שלא להתאהב. אחד הדברים הטובים ביותר באכילה בקוריאה הוא שאתה מקבל מנה עיקרית חינם לצד כל התוספות הטעימות.

תבשיל טופו רך מיוצר עם טופו

ירקות, בשר, פירות ים, רסק צ'ילי וביצים גולמיות. מתכוני אוכל קוריאניים למדי מוכנים עם אורז סושי, בשר, תרד, ירקות מטוגנים ועטוף בגלילי אצות. את הלחמניות חותכים לפרוסות קטנות בגודל ביס ומוגשים עם קימצ'י כתוספת.

ג'יג'ה הוא מרק מלא במגוון מרכיבים אך שתי הגרסאות האהובות עלי על התבשיל הן קמחי ג'יג'ה וסונדובו ג'יגא. האחרון מיוצר בטופו רך והוא מאכל קוריאני סטנדרטי הנפוץ במסעדות קוריאניות ביוסטון.