אומנויות לחימה קוריאניות

Tae Kwon Do הוא מונח כללי לסגנונות שונים של אומנויות לחימה קוריאניות שהצליחו לפרוח עם טוויסט יפני. אמנות מרשימה זו ידועה בבעיטות האקרובטיקה שלה, בתנועות החינניות והשימושיות שלה מרחוק. זה מושפע מאוד מסגנונות יפניים, אך בתקופה שבה יפן כבשה את קוריאה, האמנות הייתה אסורה.

Taekkyeon

אומנות לחימה קוריאנית מסורתית, משתמשת בתנועות ריקוד נזילות, קצובות כדי לנצח ולהערים על יריבים. הוא מתמקד בשימוש בבעיטות, שם המתרגל משתמש בידיו כדי לאבד שיווי משקל ולזרוק את יריבו. Taekkyon מלמד טכניקות רבות ושונות זוהי אומנות לחימה נהדרת למי שלא יכול לבחור בין סגנונות עמידה וקרב.

אומנות לחימה קוריאנית מסורתית המתמקדת בעיקר בבעיטות, היא אומנות לחימה בכל הגוף שהפכה לפופולרית בקוריאה בשנות השמונים בשל סיווגה כנכס תרבותי חשוב. בסגנון זה מלמדים את המתרגלים להשתמש בידיהם כדי להשלים את עבודת הרגליים.

טאי סו היה אחד השמות המקוריים שניתנו לאמנויות הלחימה הקוריאניות המודרניות של טאקוונדו על ידי חברי תשע קוואנים. שם האמנות המודרנית נבחר בחלקו מכיוון שהוא חוזר לשם טאקיון. הוא משמש גם להתייחס לסגנון Hwa Rang Do (ראה להלן).

המכונה טאנג סו

טכניקה זו משלבת אלמנטים של קראטה שוטוקאן, סובאק טאקיון וקונג פו. קיוקי הוא אמנות המשלבת אגרופים (טאקוונדו), טכניקות השלכה ואחיזה (ג'ודו, ג'וג'יטסו) ומנעולים מפרקיים (הפקי) וכן תרגול של קובודו (נשק מסורתי) באמנות אחת.

הפקידו

היא אמנות מתחבטת שבה משתמשים בבעיטות, מכות, מרפקים ומשיכות ברכיים. למרות שזה התחיל כאמנות לחימה קצרה שרוב המהלכים הפוגעניים שלה היו נעילת וזריקות נקודת לחץ ישירה, היא התפתחה לשילוב אמיתי של טכניקות וסגנונות יעילים. בעוד טאקוונדו והפקידו הם שתי אומנויות הלחימה המפורסמות ביותר בקוריאה, במדינה יש מספר אחרות, שרבות מהן עוקבות אחריהן. בתי ספר שונים מלמדים סגנונות תנועה שונים בשטח תחת שלושת העקרונות של הווה, ווין וי.

רבים מאומנויות הלחימה הנהוגות כיום משתמשים במדריכים האחרונים של שושלת חוסון כדי לבטל את ההשפעות של התקופה הקולוניאלית היפנית. סגנונות מודרניים נהוגים בכל רחבי העולם וניתן לזהות אותם כהיבט תרבותי של קוריאה.

אומנויות לחימה קוריאניות מאופיינות בהגנה עצמית

משמעת, אחדות, איזון ושליטה, והצורות הנהוגות כיום מראות מגוון גדול של סגנון וטכניקה [25]. שורשיה של רבים מאומנויות הלחימה הללו נעוצים באומנויות הלחימה הסיניות והיפניות, שהתפתחו לצורות אמנות קוריאניות. לדוגמא, אומנות הלחימה הקוריאנית הפופולרית ביותר, טאקוונדו, היא אחת מאומנויות הלחימה הנפוצות ביותר בעולם וגדלה בפופולריות עד שהפכה לספורט אולימפי (אם כי היא מלווה רק בג'ודו מכיוון שאין אומנויות לחימה אסיאתיות ב המשחק).

אומנויות לחימה קוריאניות מציעות קורסים מעשיים קטנים עם מדריכים מוסמכים המספקים סביבה מאתגרת ותומכת לכל הגילאים

האקדמיה להפקיד אומנויות לחימה קוריאנית (KMA) מסונפת לאיגוד HAPKIDO העולמי ומספקת כמה מההכשרות המקיפות ביותר הקיימות כיום. KMA הוא בית ספר לאומנויות לחימה בדוג'אנג, מרילנד, בו מלמד סגנונות קוריאניים מסורתיים: טאקוונדו, הפקידו וקומדו.

Tae kwon do, הספורט הרשמי של המשחקים האולימפיים והספורט הלאומי של קוריאה, מדגיש כוח וזריזות. למרות שהוא מלמד טכניקות הגנתיות והתקפיות, הוא מתמקד בהתקפות ברגליים ובידיים.

האן מו

היא אומנות לחימה היברידית המשלבת אלמנטים של טקוונדו והפקידו. האן מו (לא להתבלבל עם האן מו-דו) הוא אמנות לחימה קוריאנית שבסיסה בפינלנד. Gwon Gyokdo (הידוע גם בכינויו Kun Gek-do או Kyuk Ki) הוא קיקבוקסינג קוריאני, תערובת של אומנויות לחימה המשלבת את הטכניקות של מואי תאילנדי וטייקוונדו.

Grandmaster Taek Ho Nam יש יותר מ 50 שנות ניסיון בהוראה והכשרה באומנות לחימה עתיקה טאנג סו דו, טאי קווון דו, הפקידו וצורות אומנות אחרות. ממשיכים במסורת ומציגים את המהות של אמן לחימה צנוע באמת, יש הרבה מה לשתף.

סין, יפן וברזיל מבקרים בוויקי החגורה השחורה, המחלקה החשובה ביותר לאומנויות לחימה. הנושאים הם Taekwon-Hapkido, Tangsoodo, Kuksool, Strike, Joint Lock, Throw, Stick, Messer, Gun.

רבות מההערות לא כללו את קאנג גארי, שהוא דן 8 בטאי קווון דו, חגורה שחורה בהפקידו וטייגר ג'יי קיי, שהוא דן חמישי בטאה קווון דו. אז עשיתי את עצמי עבור הלא אלילים ושלחתי כמה שמות שכדאי שתכירו.