המוזיאונים והאתרים בג'ג'ו שאתה חייב לבקר בהם

ג'ג'ו, האי המתויר ביותר בקוריאה הדרומית, הוא שם נרדף לטבע ולנופים. אך חוץ מהטבע האי עשיר גם באתרי תיירות, מוזיאונים, כפרי ילידים ואפילו פארק מים. בביקור קצר באי לא תצליחו לחוות את הכל ולכן סידרנו לכם את האתרים בג'ג'ו שבהם אתם מוכרחים לעבור.

1. כפר העם ג'ג'ו

אם תהיתם איך חיו בעבר באי ג'ג'ו, זו ההזדמנות שלכם לגלות. תוכלו לסייר בסמטאות בין למעלה ממאה בתי אבן מסורתיים של שוכני האי. בתוך הכפר תמצאו מעל 8000 חפצים הקשורים לחיים הקדומים של התושבים. בין היתר מוצגים החפצים ששימשו לחקלאות, דיג ואף פעילויות שמאניות והגדת עתידות! לעיתים קרובות יש בכפר פעילויות מעשיות של הכנת אוכל ועוד.

כתובת: 104, Seongeupjeonguihyeon-ro, Seogwipo-si, Jeju-do

2. צלילת דיג של נשות האניו

נכס בלתי מוחשי של אונסק"ו באי. באי ג'ג'ו הונגה בעבר מדיניות מיסים כבדה, אך המיסים חלו על גברים בלבד. כתוצאה מכך חל היפוך בעיסוקי הגברים והנשים- הנשים יצאו לעבודות הדיג והגברים נשארו לחנך את הילדים בבית. הייחודיות של דיג נשות האניו (נשות הים) הוא שהן צוללות צלילה חופשית, לעיתים עד לעומק של 20 מטר ובמשך 2 דקות, ושולות ידנית פירות ים מתוך המים. הפריחה בענף היתה בשנות ה-50, אז היו מעל 30,000 נשות האניו. כיום נשארו אלפים בודדים של נשים דייגות, ותוכלו לראות את צלילות הדיג שלהן במופע הצלילה כל יום בשעות

  • 13:30 – 14:30
  • 15:00 – 16:00

בחוף Seongsang Ilchubong. מכיוון שהמופע מתרחש רק פעמיים ביום מומלץ להגיע בזמן ולא להחמיץ. תוכלו לנסות גם לחפש לאורך החופים נשות האניו שצוללות לפרנסתן בלי קשר למופע.

נשות האניו

3. גן התה ומוזיאון O'sulloc

שדה התה והמוזיאון שבו הם יעדים פופולאריים ברחבי האי. בשדה התה תוכלו לטייל, לראות את הבדלי הצבעים העזים בין הכחול ובין הירוק החזק של התה. זה מקום בו הרבה אנשים אוהבים להצטלם, ותוכלו גם אתם להשיג כמה תמונות מרשימות ולהוציא את העיניים לחברים. במוזיאון תוכלו ללמוד על ההסטוריה של o'sulloc ועל תרבות התה הקוריאנית העשירה. תוכלו להכיר את הסטוריית כוסות התה בעולם וללמוד לסווג סוגי עלי תה. בהזדמנות זו גם מומלץ לרכוש תה איכותי ומזכרות. לבסוף תוכלו ליהנות מכוס תה בגינה המקורה או על המרפסת.

כתובת: 15 Sinhwayeoksa-ro, Andeok-myeon, Seogwipo, Jeju-do, South Korea

4. מוזיאון הplay K-POP

אם אתם חובבי מוזיקה קוריאנית מודרנית, לא תוכלו לוותר על הביקור במוזיאון. תוכלו לחוות הופעות הולוגרמה של הזמרים שאתם הכי אוהבים, ולהרגיש בהופעה אמיתית. במוזיאון יש איזור תערוכות ואיזור בית קפה.

כתובת: 15, Jungmungwangwang-ro 110beon-gil, Seogwipo-si, Jeju-do

5. מוזיאון alive

המוזיאון מתעסק באשליות אופטיות שנראות במצלמה, תוכלו להצטלם בזמן שיט, לחימה עם נחשים ולהפוך את עצמך למלאך. כל המוזיאון מלא בציורים ויצירות אמנותיות שרק מחכות שתהפוך את הציור לתמונה מרגשת.

כתובת : 42, Jungmungwangwang-ro, Seogwipo-si, Jeju-do

6. שיט סביב סונגסאן אילצ'ובונג

תוכלו לצאת להפלגה של שעה סביב ההר סונגסאן אילצ'ובונג, חרוט הטוף הייחודי. מבשיט תוכלו לראות את ההר מזוויות שלא תוכלו לראות בשום דרך אחרת ולהנות מאתר מורשת של אונסק"ו בדרך ייחודית.

 

7. פארק האלים

פארק האלים ממוקם 30 קילומטר מערבית לעיר ג'ג'ו. יקח לכם בערך 3 שעות לבקר בכל חלקי הגן מכיוון שהוא מאוד גדול. המקומות הכי מפורסמים בגן הם מערות הלבה הארוכות שבו בהן ניתן לסייר לאור המנורות. חוץ ממערות אלה תוכלו לבקר בתשעה גנים בעלי נושאים שונים, לראות המון צמחים מיוחדים הנמצאים במקום. אפילו תתפלאו למצוא גן חיות קטן עם צבים נחשים וציפורים!

פארק האלים

8. סיור בצוללת Seogwipo

אם תרצו לרדת אל מעמקי הים ולראות מה יש שם, אבל פחות מתאים לכם להירטב. או לחילופין אתם עם ילדים, תשמחו לשמוע שיש בג'ג'ו פתרון עבורכם. צוללת תיקח אתכם לעומק של עד 40 מטר. תוכלו לראות את החיים התת מימיים, שלל דגים ואף לבקש מהאחראים לקרב את הצוללת למקומות מסויימים.

כתובת:  40 Namseongjung-ro, Cheonji-dong, Seogwipo-si, Jeju-do

9. מוזיאון הדובונים

אחד המוזיאונים היותר ידועים בקוריאה הדרומית הוא מוזיאון הדובונים. במוזיאון תוכלו למצוא אלפי פרטים של דובוני פרווה מרחבי העולם. טיילו בתצוגות עם דובונים ותראו בובות משחזרות ציורים מפורסמים ודובונים משחזרים דמויות הסטוריות מפורסמות. בנוסף תוכלו להסתובב בגן בין פסלי הדובים הענקיים. לבסוף יש אפשרות להכין דובון בעצמך! אפשרות מומלצת במיוחד למשפחות עם ילדים ולכל מי שחשקה נפשו בקצת פרווה.

כתובת: 2159 Pyeonghwa-ro, Aewol-eup, Jeju-si, Jeju-do

מוזיאון הדובים

10. עולם המים של ג'ג'ו

עייפים לאחר יום של טיולים? תשמחו לשמוע שבסוף היום מחכה לכם עולם המים, מקום בו המבוגרים יוכלו להנות מסאונת עשבי מרפא. בנוסף תמצאו במקום בית מרחץ קוריאני ואף ספא פתוח עם תוספת תמצית קלמנטינות מקומיות מיוחדות של ג'ג'ו.

באותו זמן הילדים יכולים להנות בחוץ במתחם פארק המים שנמצא באותו מקום. הם יוכלו לנסות לגלוש בבריכת הגלים או להתגלש במגלשות המים במקום.

כתובת: 33 Woldeukeom-ro, Daeryun-dong, Seogwipo-si, Jeju-do