כל אתרי הטבע המומלצים באי ג'ג'ו

האי ג'ג'ו הוא אחד המקומות המיוחדים ביותר בקוריאה הדרומית, לא סתם האי נכנס לרשימת 7 פלאי הטבע העולמיים. באי ג'ג'ו תוכלו למצוא נופים מרהיבים, הרים גבוהים, חופים יפים ותרבות עתיקה. מלבד זאת באי יש גם הרבה מוזיאונים ופארקים שיאפשרו לכם למלא את הזמן שבין טיול לטיול. לא לחינם אי זה הוא המקום המועדף על הקוריאנים לחופשה. במאמר זה נסקור את אתרי הטבע המומלצים ביותר באי.

1. הר האלאסאן

הר האלאסאן הוא ההר הגבוה ביותר בתחום האי ג'ג'ו, בגובה של 1950 מטר תראו אותו מכל נקודה על האי.ההר הוא הר געש רדום, וסביבו יש סדרת עמודי בזלת היוצרים מצוקים נישאים. למרות הגובה הרב הטיפוס לראש ההר לא יהיה לרובכם קשה מידי ומומלץ להקדיש לו יום. מי שיחליט לטפס אל פסגת ההר יזכה לראות אגם ענק הנמצא במרכז הלוע, לטייל על השביל ההיקפי סביב הלוע של ההר וכמובן תראו את הנופים המדהימים של האי ג'ג'ו. לעומת זאת גם אם תחליטו לא לטפס לראש ההר, יש ברחבי האלאסאן לא פחות משבעה מסלולי נוף של פחות מ-10 קילומטרים. ההר ידוע גם בעושר הצמחייה ובעלי החיים שבו כך שתחוו את הטבע סביבכם. 

מומלץ לפני הטיול לבדוק את מזג האוויר, הרוחות עלולות להיות חזקות מאוד על ההר.

הר האלאסאן

2. מפלי Cheonjeyeon

ג'ג'ו ידועה בהרים המיוחדים שלה ובתצורות הסלע המוזרות בה, וגם במפלים. תוכלו ללכת למפלי Cheonjeyeon הידועים גם בתור "בריכת האל". המקום מחולק לשלושה מפלים, מהם שניים פעילים כל הזמן ואחד פעיל רק בחורף ובאביב. סביב המפלים תוכלו למצוא שפע צמחייה ובעלי חיים. כדי להגיע למפלים תצטרכו ללכת קצת ולרדת במדרגות אבל זה לחלוטין שווה!

מפלי Cheonjeyeon

3. מערת מנג'אנג 

לכו לראות את מערת הלבה מנג'אנג , אתר מורשת עולמית של אונס"ו. המערה, הגדולה במערך של 5 מנהרות לבה באי, היא אחת ממנהרות הלבה הגדולות והשמורות בעולם. היא נוצרה לפני 100,000-300,000 שנים בהתפרצות הלבה אל פני האדמה. בהליכה במערה  זו תוכלו לראות תצורות לבה מיוחדות של חרוטים, נטיפים וזקיפים. אורך המערה הוא 7 קילומטר כאשר רק בקילומטר אחד תוכלו לטייל. ההליכה במערה לא קשה, גובהה הוא עד 30 מטר והיא רחבה מאוד, בנוסף לאורך כל הקילומטר יש תאורה.

מערת מנג'אנג

4. צוק ג'וסאנג'ג'ולי

עוד חוויה שלא כדאי לפספס היא צפייה בגלים המתנפצים על צוק ג'וסאנג'ג'ולי. התוק נוצר במהלך התפרצות של הר האלאסאן, כשהלבה נפגשה עם המים היא התקשתה בתצורה של משושים. המקום פופולרי במיוחד במהלך הגאות אז רואים את הקצף הלבן ניתך על הסלעים הכהים.

5. מפל Jeongbang

עוד מפל מפורסם באי הוא מפל Jeongbang, המפל היחיד שנשפך ישירות לאוקיינוס באסיה! המפל המרשים נמצא בדרום האי. במהלך הירידה למפל כנראה תמצאו את עצמכם עוצרים מספר פעמים להתפעל מהנוף. בתחתית המפל תוכלו לקנות פירות ים טריים מנשים מקומיות שלוכדות את הדגים במקום.

מפל jeongbang

6. סונגסאן אילצ'ובונג

סונגסאן אילצ'ובונג, הר המצודה, הוא חרוט טוף ענק הנמצא על חצי אי בצידו המזרחי של ג'ג'ו. ההר הוא גם כן אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. ההר נוצר כתוצאה מהתפרצות געשית שהרימה אותו לגובה של 182 מטר. בפסגתו הקעורה של החרוט יש לוע בעומק 90 מטר. אם תלכו לטייל בהר באביב תראו מרבדים של פרחים וצמחים רבים הייחודיים רק להר זה. טיפוס לפסגת ההר לא נחשב קשה והוא יקח לכם בממוצע סביב ה40 דקות. מהפסגה תוכלו לצפות על האי והים שסביבכם. אם תחליטו לא להעפיל לפסגה עדיין מסלולי הטיול בהר שווים את הזמן שלכם. אגב תוכלו לשכור סוסים בכפר הסמוך ולטייל בסביבת ההר.

סונגסאן אילצ'ובונג

7. חוף Hyeopjae & Geumneung Beach

גם חופים לבנים יש בג'ג'ו, תוכלו ללכת לחוף Hyeopjae & Geumneung ולהנות מחול לבן וממים צלולים. במקום שלל מסעדות ובתי קפה מזמינים. בנוסף מומלץ ללכת לאורך החופים באיזור, תתפלאו לשמוע שלחלקם כמעט לא מגיעים תיירים כך שתהיה לכם חוויה שקטה!