המקומות המומלצים לביקור באנדונג

אנדונג, אחת מהערים בעלות התרבות העשירה ביותר בדרום קוריאה, מתאפיינת בשפע מקומות שתתעניינו לבקר בהם. חוץ מהאתרים המעניינים והמוזיאונים, תוכלו ללכת לפסטיבלים, המתקיימים בתדירות גבוהה בעיר, ולהרגיש חלק ממשי מהתרבות הילידית המסורתית.

1. ביקור בבית הספר הקונפוציאני דוסאן סוון 

בקוריאה ישנם הרבה אקדמיות  קונפוציאניות, אך Dosan Seowon הוא הגדול והנודע שבהם. אקדמיה זו הוקמה בשנת 1561 על ידי מלומד קונפוציאני בשם יי הוואנג. לאחר מותו הורחב המתחם על ידי תלמידיו והפך לאקדמיה חשובה לתורה זו. תמצאו את בית ספר זה בין הרים ומעל נהר, דבר המעניק לו רוגע מיוחד. תוכלו למצוא במתחם מוזיאון הכולל סכמות פילוסופיות חשובות, מגוון טקסטים קונפוציאניים ותיאורים של הדפסה באמצעות חיתוך עץ. בנוסף תוכלו לשבת מתחת לעצים הרבים הנמצאים במתחם או להרגע בטיול לצד הנחל הזורם בו. 

דוסאן סוון

2. ביקור במקדש העתיק בונג -ג'ונגסה

המקדש הגדול והעתיק ביותר באנדונג. מקדש זה הוקם במאה ה7 על ידי המלך מונמו, שליט ממלכת סילה המאוחדת. המקדש הבודהיסטי מתאפיין באדריכלות קוריאנית מעניינת ומיוחדת. בנוסף תגלו במקדש זה את בניין העץ העתיק ביותר ששרד בקוריאה הדרומית, והשני בגודלו במדינה. בביקור במקום תוכלו ללכת בין עצים ו10 בניינים המרכיבים את המקדש ולהתפעל מהאדריכלות המיוחדת.

3. הכפר העממי של אנדונג

ביקור חובה למטייל בעיר אנדונג הוא הכפר העממי של אנדונג, אתר מורשת מוכרז של אונסק"ו. בכפר תוכלו לחזור לעבר של קוריאה הדרומית. הכפר מתורך לתקופת הגוריו בקוריאה משנת 918 עד 1392, ובניגוד לרוב הכפרים המסורתיים שנותרו, הוא לא יועד רק לאנשי אצולה אלא גם לכפריים הפשוטים. הבתים כאן ייחודיים בכך שרבים מהם משתמשים בגג סכך בניגוד לאריחי הגג הנפוצים יותר. בטיול בכפר תוכלו לראות שלטים מחוץ להרבה בתים, בהם תמצאו פירוט על מי שגר שם לפני הרבה שנים ועוד פרטים מעניינים על הבית. כמובן שמומלץ לא לפספס ביקור בשוק המקומי בכפר, בו תוכלו למצוא הרבה מזכרות נחמדות. רוב האנשים מבקרים בכפר במהלך הסתיו, אז מתקיים בו פסטיבל המסכות המסורתיות במשך עשרה ימים. אך אם תבואו דווקא באביב תזכו לטייל בכפר בין המוני עצי דובדבן פורחים. הכפר מוקף בנהר ונמצא בין הרים כך שבכל זמן שתבקרו בו תוכלו להרגע מהשלווה והנוף שנשקף סביב.

כפר אנדונג

4. מוזיאון מסכות האאהו

המסכות הקוריאניות העתיקות הן מהסמלים של אנדונג. בתוך הכפר העממי תמצאו מוזיאון למסכות אלה. תמצאו שם אוספים ענקים של מסכות קוריאניות מסורתיות, אך חוץ מאלה גם מוצגות מסכות מהרבה מדינות אחרות, דוגמת מקסיקו וניגריה. המוזיאון יש הרבה מאוד מה לראות ומה לחוות, ובנוסף תוכלו למדוד עליכם חלק מהמסכות. ללא ספק זה אתר מומלץ מאוד כשאתם באנדונג.

5. הליכה על גשר ווליאונגג'יו

זהו גשר העץ הארוך ביותר בקוריאה הדרומית. הוא מוכר יותר בשם גשר אור הירח. הגשר בנוי בצורת נעל מסורתית לזכר סיפור על אישה שהתאלמנה ולזכר בעלה עשתה נעליים משיערה. הגשר הוא מקום רומנטי במיוחד למטיילים בו, ובעיקר אם תלכו בו בלילה- אז נדלקים האורות מסביב ואור הירח מנצנץ במים. תמצאו בגשר כמה פגודות בהן תוכלו לשבת ולהביט סביב.

6. מוזיאון הסוג'ו

אנדונג מפורסמת במשקה האלכוהולי שלה- הסוג'ו. בניגוד לרוב קוריאה הדרומית- שם תוכלו לשתות משקה זה ממטנול מזוקק עם בטטה, באנדונג נשמר עד ימינו אופן העשייה המסורתי של זיקוק אורז והפיכתו לאלכוהול. תוכלו לשתות משקה זה ברוב המסעדות שבעיר (זהירות, הוא חזק!!). מי שמתעניין יותר במשקה זה שמקורו באיזור אנדונג, יכול לבקר במוזיאון הסוג'ו שם תמצאו חפצים, תצלומים ותרשימים של הסטוריית הכנת המשקה ודרכי הפקתו.

7. טיול לצוק Buyongdae

אם אתם רוצים להנות מקצת טבע. תוכלו לצאת לביקור במעלה מצפה הכוכבים הטבעי Buyongdae הממוקם מעל לכפר המסורתי. הצוק ממוקם בגובה 64 מטר והוא משופע בעצים וריח אורנים. מלמעלה תוכלו לסקור את הכפר המסורתי ממבט ציפור ולהרגע מול נוף יפהפה.

 

8. המוזיאון העממי אנדונג

אנדונג היא ביתם של התרבות הקונפוציאנית והרבה דברים מסורתיים. מומלץ לסקור כל פרט ממה שיש לאנדונג להציע בנפרד. אך אם אין לכם יותר מידי זמן להקצות לעיר זו, תוכלו ללכת למוזיאון העממי ולצפות באלפי מוצגי תרבות מהעבר וההווה. כל זאת בשלושה אולמות גדולים ופארק בחוץ. בין היתר תוכלו לראות בתי אבן תחנת מים ועוד.