חוקי התחרות


עודכן לאחרונה בתאריך: 05/04/2019

English || اللغة العربية

564

תחרות ה-K-POP WORLD FESTIVAL היא תחרות שנתית בעלת מספר שלבים המתקיימת לרוב בחודשי הקיץ. לתחרות מלווה כנס עם דוכני אוכל, פינות צילום עם ביגוד קוריאני מסורתי, מכירת מוצרי קייפופ ועוד, והיא מורכבת מארבעה שלבים: שלב האודישנים, שלב התחרות הארצית, שלב האינטרנט ושלב התחרות הבין לאומית. 

השלב הראשון הוא שלב האודישנים והוא מתקיים בצורה אלקטרונית. בשלב זה המועמדים מגישים אודישן מצולם בו הם מבצעים את הופעתם ונשפטים על ידי צוות שופטים שנקבע מראש האם הם יעלו לשלב השני או לא. לרוב עולים לשלב השני בין 12 ל-14 מתמודדים.

בשלב השני, התחרות הארצית, המתמודדים מתחרים בשתי קטגוריות שונות של שירה וריקוד בהן יוצאים מנצחים לכל קטגוריה בפני עצמה. לרוב מדובר בשלושה מקומות ראשונים לכל קטגוריה, אך לעיתים ישנם רק שני מקומות ראשונים. המנצחים מקבלים פרסים המסובסדים על ידי הספונסר של האירוע (חברת סאמסונג).

המנצחים במקום הראשון מכל קטגוריה עולים לשלב נוסף ושלישי – שלב הביניים. ערוץ KBS מעלה את כל הסרטונים של המתמודדים הזוכים (בשירה ובריקוד) לאתר הרשמי שלהם; בשלב זה עולות שתי קבוצות מ-80 מדינות, משמע 160 מתמודדים, ובסופו של דבר ערוץ KBS בוחר 12 עד 14 מתמודדים לשלב הרביעי והאחרון. יתכן שבשלב זה ישראל תעלה בייצוג של שירה או ריקוד, או שישראל לא תיבחר כלל.

בשלב הרביעי והאחרון המתמודדים יזכו בטיסה לקוריאה בסביבות חודש ספטמבר הכוללת מסע אימונים, סיור ברחבי קוריאה והשתתפות בתחרות עצמה, בה למנצחים יינתנו פרסים על ידי צוות התחרות הבין-לאומית.

 

קריטריונים לשפיטה:

שירה: 60% יכולת ווקאלית, 20% הגיית המילים נכונה, 20% הופעה ויכולת שליטה בבמה.
ריקוד: 40% מבנה הריקוד ודמיון לריקוד המקורי, 30% טכניקה, 30% הופעה ויכולת שליטה בבמה.


.

165 (החוקים נכתבו בלשון זכר אך פונים לשני המינים).

הגשת מועמדות:

מי אינו יכול להגיש מועמדות:

 1. מתמודדים ממוצא אתני קוריאני.
 2. מתמודדים שאזרחותם אינה ישראלית.
 3. מתמודדים ללא דרכון בתוקף.
 4. מתמודדים ללא אישור יציאה מהארץ.
 5. מתמודדים קטינים (מתחת לגיל 18) שהוריהם אינם מאשרים להם לטוס לחו"ל לבדם.
 6. מתמודדים שזכו בעבר במקום ראשון בתחרות הארצית ונבחרו לייצג את ישראל בתחרות הבין-לאומית בקוריאה, גם אם לא זכו בה.
 7. מתמודדים שזכו בעבר במקום ראשון בתחרות הארצית ומעוניינים להתמודד בהרכב זהה לזכייתם הקודמת.

מי רשאי להגיש מועמדות:

 1. כל מתמודד בעל אזרחות ישראלית, בין אם הוא שוהה בארץ ובין אם בחו"ל, בתנאי שבאפשרותו להגיע לארץ על מנת להתמודד בתחרות.
 2. מתמודד קטין שקיבל את אישור הוריו להשתתף בתחרות ולטוס לחו"ל במידה ויעבור את שלב האודישנים. 
 3. אין מניעה למתמודדים שהגישו אודישנים בעבר להגיש אודישן בשנית, וכך גם למתמודדים שכבר השתתפו בתחרות הארצית בעבר. עם זאת, שימו לב שתינתן עדיפות למתמודדים חדשים.
 4. מתמודדים שזכו במקום הראשון בתחרויות בשנים קודמות אך מגישים אודישן בהרכב שונה מזה שניצחו איתו.
  לדוגמא:
  – מתמודד שזכה כיחיד יוכל להגיש אודישן נוסף ובלבד שהוא מתמודד כזוג או כקבוצה.
  – מתמודד שזכה כזוג או כקבוצה יוכל לגשת שוב בהרכב קבוצה שונה, עם בן זוג שונה או כיחיד אם מעולם לא ניצח לבדו.
  – מתמודד שניצח בקטגוריית שירה יוכל להגיש שוב התמודדות לקטגוריית שירה ובתנאי שההרכב שונה, כך גם בריקוד.
  – מתמודד שניצח כיחיד בקטגוריית שירה יכול להופיע כיחיד בקטגוריית ריקוד, ובדומה לכך בהרכבים דומים.

חוקי התחרות:

 1. ניתן להתמודד כיחידים, זוגות או קבוצות.
 2. ניתן להופיע כקבוצה מעורבת (בנים ובנות יחד).
 3. על כל מתמודד להגיש אודישן אחד בלבד, מתמודד שיגיש מספר אודישנים יבחן על סמך הסרטון הראשון שיתקבל ברשומותינו.
 4. ניתן לבצע כל שיר של אמן קוריאני ללא שום קשר למין והמגדר של המתמודד או האמן. לדוגמא: מתמודדות יכולות לבצע שירים של זמרים/להקות בנים, וכך גם מתמודדים המעוניינים לבצע שירים של זמרות/להקות בנות.
 5. כל מתמודד יכול לגשת לאודישן בקטגוריה אחת בלבד – שירה או ריקוד. במידה וההופעה משלבת את השתיים על המתמודד\ים לבחור באיזו קטגוריה הם מעוניינים להישפט.
  יש לזכור שהשיפוט ייעשה לפי הקריטריונים של הקטגוריה שנבחרה ולא יינתן משקל רב לאלמנטים האחרים, לכן בחרו את הקטגוריה שמשקפת את הביצועים הטובים ביותר שלכם (לדוגמא: אם משתתף מופיע בהופעה משולבת ובוחר להתמודד בקטגורית שירה, הוא יישפט לפי קריטריונים של קטגוריית שירה ולא יינתן משקל רב לריקודו גם אם יהיה טוב יותר משירתו).
 6. על השיר המבוצע להיות בשפה הקוריאנית. ניתן להתמודד עם שיר שמכיל שורות בשפות זרות (למשל באנגלית או ספרדית) אך לוודא שהחלקים הללו אינם מהווים את רוב השיר המבוצע. הופעה עם שירים קוריאנים בגרסתם האנגלית אסורה, גם אם מדובר בגרסא רשמית.
 7. על אורך השיר המבוצע לא לעלות על 5 דקות.
 8. אנא וודאו שהשיר שלכם אינו מכיל מילים לא הולמות, קללות או ביטויים גסים.
 9. מותר להופיע עם מאשאפ (Mash-up; שיר ערוך המכיל מספר שירים יחד) אך קחו בחשבון שבתחרות הבין-לאומית ניתן להופיע עם שיר אחד בלבד.
 10. מותר לבצע כוריאוגרפיה מקורית לריקוד ובלבד שאינה עולה על 10% מהשיר כולו. בנוסף, ניתן להוסיף אינטרו מקורי או ברייק-דאנס\קטע רמיקס קצר עם כוריאוגרפיה מקורית. שימו לב שכחלק מהניקוד אתם נשפטים על הקשר בין הריקוד שלכם לריקוד המקורי, כך שההחלטה לשנות את הכוריאוגרפיה היא על אחריותכם בלבד.
 11. מתמודד שמעוניין להופיע עם רקדני רקע אינו יכול להיעזר באנשים שמתמודדים בתחרות כמתחרים בפני עצמם. עם זאת, רקדני רקע שמופיעים בקטגוריה שונה יכולים להופיע כעוזרים של מתמודד אחר ובלבד שהם לא רשומים כמתחרים בקטגוריה השנייה.
  למשל: קבוצת ריקוד שנרשמה לקטגוריית ריקוד יכולה לעזור למתמודדת בקטגוריית שירה ולרקוד לה כרקדני רקע, אך על המתמודדת בקטגוריית שירה לרשום רק את עצמה כמתמודדת ובמידה והיא מנצחת בתחרות הפרס יינתן לה בלבד.
 12. מתמודד שנבחן עם שיר מסוים באודישן והתקבל אינו יכול לשנות את החלטתו ולהופיע עם שיר שונה בתחרות עצמה. במקרים חריגים ניתן אישור להחליף את השיר, אם מדובר במקרה כזה – פנו אלינו, כל מקרה נבחן לגופו.
 13. מתמודד שמכל סיבה כלשהי החליט לבטל את השתתפותו בתחרות מחויב להודיע על כך כשלושה שבועות קודם התחרות.
 14. שפיטה בשלבי האודישנים ובשלב התחרות הארצית תתבצע על ידי שגרירות קוריאה בישראל ו/או אנשים מטעמה.

הערות וטיפים:

 1. על כלל המתמודדים, כמו כלל אורחי התחרות, להתנהג בכבוד אחד כלפי השני, כלפי באי התחרות וכלפי אורחי התחרות. התנהגות אינה הולמת תטופל במלוא החומרה.
 2. אנא וודאו שהופעתכם מכבדת את המאורע. ניתן להופיע בלבוש קצר ובלבד שהוא מכבד את קהל היעד הצעיר והשופטים המכובדים. זכרו ככלל שאין להופיע עם בגד שלאמנים בקוריאה היה אסור לעלות איתו לבמה בערוצי הטלוויזיה השונים. אם יש לכם ספק, תוכלו לשאול אותנו ונחווה את דעתנו.
 3. במידה ומתמודד רוצה לעשות שימוש בציוד שאינו מיקרופון לשירה (למשל מדונה), יש לבקש זאת מראש. מתמודד שאינו יודיע לצוות התחרות על דרישותיו המיוחדות בהקדם האפשרי יאלץ להופיע עם מלאי הציוד הלוגיסטי שיסופק ביום האירוע.
 4. התחרות כולה מוסרטת על ידי שגרירות קוריאה בישראל, אתם תתבקשו לחתום על טופס המאשר לנו לצלם ולהסריט אתכם ולהעלות את החומרים הנ"ל לעמודים השונים של השגרירות והארגון.
 5. כמו כן, תיתכן הגעה של גורמי תקשורת לאירוע. במידה וכן תקבלו הודעה על כך מראש. מתמודדים שלא מעוניינים להופיע באופן פרטני בסרטון יבקשו זאת מראש. עם זאת, קחו בחשבון שצילום מרוחק שלכם כחלק מכלל התחרות יתכן ויעלה לערוצי תקשורת שונים.
 6. שימו לב, במידה ועליתם לשלב הגמר בקוריאה ייערכו אירועים בימי שישי ושבת, מה שעלול להוות בעיה לשומרי שבת.

פוסטים אחרונים מהפייסבוק

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.
Free Web Hosting