[הידעת?] היום הלבן

17192230_1858927314322077_7172062361289104559_oהיום הלבן (White Day) הוא חג אהבה שנוסד ביפן ב-1978. היום הלבן נחגג ב-14 במרץ, חודש בדיוק לאחר הוולנטיין. החג נחוג בעיקר ביפן, קוריאה הדרומית וטאיוואן.

בוולנטיין נהוג שנשים מביאות מתנות שוקולד לגברים, כהבעת אהבה, מתוך נימוס או כמסורת כחברתית. את השוקולד קונים בחנות או מכינים עצמאית, כשנהוג יותר להכין שוקולד בהכנה עצמית אם רוצים להביע עד כמה חשוב האדם לו ניתן השוקולד. ביום הלבן מתהפכים התפקידים: גברים שקיבלו שוקולד בוולנטיין "מחזירים את הטובה" ומעניקים מתנות לנשים ביום הלבן. על פי המסורת, המתנות שמעניקים ביום הלבן הן עוגיות, תכשיטים, שוקולד לבן, הלבשה תחתונה לבנה, ומרשמלו. יש הטוענים כי שווי המתנה ביום הלבן צריך להיות פי שלושה משווי המתנה שניתנה בוולנטיין.

ישנן מספר תאוריות למקורו של היום הלבן. אחת מהן מספרת שבשנת 1965 מפעל לייצור מרשמלו הציע לגברים להחזיר תמורה לשוקולד ולשאר המתנות שהם קיבלו בוולנטיין ולהביא בתורם מרשמלו לנשים. מאותו זמן היום נקרא יום המרשמלו. לאחר מכן, המפעלים שמו לב שהם יכולים להרוויח על חשבון המסורת הזו, והציעו לגברים לקנות שוקולד לבן. במקור, המתנה שהוענקה על ידי הגברים הייתה בצבע לבן, לכן יום זה נקרא היום הלבן. 

Related Posts

[הידעת?] אולימפיאדת החורף

משחקי החורף האולימפיים ה-23 במספר, נערכים השנה בעיר פיונגצ'אנג שבקוריאה הדרומית. טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים התקיים ב-9 בפברואר 2018 וטקס הנעילה צפוי להיערך ל-25 בפברואר. פיונגצ'אנג זכתה לאחר שהפסידה במכרזים הקודמים לאירוח אולימפיאדת חורף לונקובר וסוצ'י. זוהי הפעם הראשונה שקוריאה הדרומית מארחת את אולימפיאדת החורף ופעם שנייה שתארח את המשחקים האולימפיים לאחר היא אירחה […]

Read More

[הידעת?] גאצ'ונג'ול

היום הוא גאצ'ונג'ול (개천절), יום היווסדות קוריאה הלאומי. היום מייצג את הקמת שושלת גוצ'וסון בשנת 2333 לפני הספירה על ידי טאנגון, שלפי האגדה היה גם בן של אל. גאצ'ון ("פתיחת גן עדן") מתייחס לשלישי באוקטובר, 2457 לפני הספירה – התאריך שבו הוואנונג (환웅) ירד מגן עדן כדי לחיות עם בני האדם. על פי המיתולוגיה הקוריאנית, […]

Read More

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *