לימודי קוריאה בישראל

rsz_10-CheonggyeStream

עקב פניות רבות לדף הפייסבוק שלנו בנושא, החלטנו לאגד כאן את המוסדות המאפשרים לימודי קוריאה בארץ. חשוב לציין שהרוב המוחלט של המוסדות הינם אקדמאיים, ולכן אם אתם צפויים להתחיל לימודי תואר בקרוב – חשוב לכם לשקול את המוסדות הבאים. אם אינכם סטודנטים לעתיד ומעוניינים ללמוד שפה בלבד, יש לרדת למטה לכותרת "מוסדות ללימוד שפה".

לימודי קוריאה מתחלקים לרוב לשני חלקים: לימודי שפה ולימודים עיוניים (תרבות, היסטוריה, פוליטיקה ועוד). נכון לשנה זו, האוניברסיטה העברית בירושלים היא המוסד היחיד שמאפשר לימודי קוריאה כתואר בחוג ראשי עם מסגרת לימודים רחבה. אליה מצטרפות אוניברסיטת בר אילן, שלאחרונה פתחה מסלול לימודי קוריאה בהיקף מצומצם, ואוניברסיטת חיפה שגם היא מעניקה אפשרות ללמוד קורסים על קוריאה. אם ברצונכם ללמוד שפה בלבד תחת מוסד המעניק לכם תעודת הכרה בידיעת השפה הקוריאנית, תוכלו ללמוד במרכז לתרבות קוריאה בירושלים. על כל אלו נפרט בהמשך הפוסט.


מוסדות אקדמאיים

האוניברסיטה העברית בירושלים
באוניברסיטה העברית בירושלים ניתן ללמוד את השפה הקוריאנית עד רמה 3, ולסיים עם תואר בלימודי קוריאה המועבר על ידי מיטב המרצים בארץ ובעולם. למידע נוסף ומפורט תוכלו להיכנס לאתר הבא.

קורסי שפה:
הקורסים הניתנים ללמידה באוניברסיטה העברית בירושלים הינם קוריאנית למתחילים א', קוריאנית למתחילים ב', מיומנויות הקריאה והכתיבה בקוריאנית, קוריאנית מדוברת, קוריאנית למתקדמים א', קוריאנית למתקדמים ב': קריאת טקסטים. לקיחת כל הקורסים הנ"ל אורכת כ-3 שנים, ונלמדת על ידי שני מורים קוריאנים-ישראליים דוברי עברית – ז'אי רוסמן קים ומינג'ונג קו. סה"כ 24 נקודות זכות אקדמאיות בשפה הקוריאנית.
קורסי עיון:  קוריאה הפרה מודרנית, קוריאה המודרנית, פורום אסיה בזירה הבין לאומית, להבין את צפון קוריאה, תרבות פופולארית בדרום קוריאה, הנס הכלכלי הקוריאני, מגדר ומיניות בספרות ובקולנוע הקוריאני, הקורס המטייל על יפן-קוריאה, לאום, מגדר ומשפחה בספרות היפנית והקוריאנית ומגוון קורסים המוענקים על ידי מרצי אורח בכל שנה (לדוגמא, ב2016 הועברו קורסים על ידי ד"ר דימיטרי מירוננקו מאוניברסיטת הארוורד). קורסי הליבה של החוג מועברים על ידי ד"ר רי ג'ויון, ראש מדור קוריאה באוניברסיטה העברית; ד"ר אלון לבקוביץ וד"ר אירה ליאן.

—–

אוניברסיטת בר אילן
אוניברסיטת בר אילן פתחה לא מזמן את התוכנית ללימודי קוריאה תחת החוג ללימודי אסיה, ומעניקה אפשרות ללמוד מגוון קורסי שפה וקורסים עיוניים אודות קוריאה תחת מסגרת הלימודים שהיא מציעה. מידע נוסף אודות התוכנית תוכלו למצוא בדף הבא.

קורסי שפה: קוריאנית מתחילים וקוריאנית למתקדמים: קריאת טקסטים בקוריאנית, קורסי השפה מועברים על ידי מינג'ונג קו.
קורסי עיון: מבוא לתולדות קוריאה המסורתית והמודרנית, קורסי העיון של החוג מועברים על ידי ד"ר אלון לבקוביץ.

—–

אוניברסיטת חיפה
באוניברסיטת חיפה עדיין אין מדור ללימודי קוריאה, אך ניתן ללמוד שפה בקורסי הבחירה של החוג ללימודי אסיה. כמו כן, מוענקים מספר קורסי עיון בתחום קוריאה המודרנית. מידע נוסף תוכלו למצוא באתר החוג ללימודי אסיה של אוניברסיטת חיפה.

קורסי שפה: קוריאנית א', קוריאנית ב', קוריאנית ג', קוריאנית ד'. קורסי השפה מועברים על ידי מינג'ונג קו.
קורסי עיון:  קוריאה בראי הקולנוע, בין פלדה לגנגנם סטייל – סיפורה של התעשיה הקוריאנית, תולדות קוריאה המודרנית, עסקים בקוריאה- מתאוריה לפרקטיקה. בנוסף מועבר קורס/סמינר סוגיות בקוריאה המודרנית, כחלק מהתואר השני בחוג. הקורסים מועברים על ידי ד"ר גיא פודולר.

—–

אוניברסיטת תל אביב
אמנם גם באוניברסיטת תל אביב אין מדור ללימודי קוריאה, אך תחת החוג ללימודי מזרח אסיה תוכלו לרכוש ידע באמצעות מגוון קורסים עיוניים על קוריאה המודרנית המועברים על ידי ד"ר ליאורה צרפתי. בניהם: תרבות פופולרית בקוריאה, מדיה ומסורת ביפן ובקוריאה, והיסטוריה ותרבות בקוריאה המודרנית.

מוסדות ללימודי שפה

המרכז לתרבות קוריאה
המרכז לתרבות קוריאה ממוקם במדרחוב בירושלים, רחוב בן יהודה 2. המרכז מעביר שיעורי שפה במחירים נוחים לכל כיס וברמות שונות – קוריאנית רמה 1, 2, 3 וקורסי דיבור. השיעורים מועברים על ידי מורים קוריאנים. מידע נוסף על הרשמה ושעות הקורסים תוכלו למצוא כאן. הקורסים עולים 400 שקל לשנה, ו100 שקל לספר הלימוד.

המכון לאסיה
המכון לאסיה הינו מכון המלמד שפות אסיאתיות זה מספר שנים. לאחרונה נפתחו בו קורסי קוריאנית למתחילים ולמתקדמים. השיעורים הפרונטליים מתקיימים אחת לשבוע עם מורה קוריאנית בהתמקדות בהבנת עקרונות השפה הקוריאנית והמבנה הדקדוקי של המשפט בשימת דגש  על דיבור והגייה נכונה. לפרטים נוספים לקוריאנית למתחילים ולקוריאנית למתקדמים אנא היכנסו לאתר המכון לאסיה.

קורסי שפה פרטיים
ישנם כמה מורים פרטיים ללימודי השפה הקוריאנית בארץ, מוטב לשאול באילו ספרים משתמשים במהלך הקורס, האם המחיר תואם את המוסדות האחרים המעניקים שירותי למידת שפה והאם המורים המלמדים הם קוריאנים או שהם ישראלים שלמדו קוריאנית – עדיף ומומלץ ללמוד שפה מאנשים שזוהי שפת האם שלהם.

—–

גם אם האופציות לפניכם לא מתאימות, ניתן תמיד לרכוש ספרי לימוד באינטרנט דרך ebay או Amazon וללמוד עצמאית באמצעות דיסק שמיעה שמצורף אליהם, או ליצור קשר עם קוריאנים שנמצאים בארץ לצורך לימודים או מחיה ולשאול אם הם מעוניינים ללמד אתכם בתמורה לשכר שיתואם בניכם מראש. ישנם אתרים ברשת המעניקים חילופי שפה, כמו 8lang, שם תוכלו לעזור לקוריאנים שרוצים ללמוד עברית והם בתמורה יעזרו לכם בקוריאנית. או, כמובן, ללכת ללמוד שפה בקוריאה! מרבית האוניברסיטאות מעניקות קורסי שפה סמסטריאלים ללימודי שפה בלבד.

אנו מצרפים כאן סרטון שפרסמנו בשנה שעברה על מלגות ולימודים בקוריאה, ואת אתר פורום לימודי קוריאה של האוניברסיטה העברית לפירוט על חילופי סטודנטים שהיא מעניקה.

בהצלחה!

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים מהפייסבוק

11 hours ago

קוריאה ואני - עמותה לקידום תרבות קוריאה בישראל

שלום שלום!
רצינו לעדכן אתכם על עסק נוסף שמצטרף לסל ההטבות של חברי עמותת קוריאה ואני - סו בינג - So Bing, מסעדת הקינוחים הקוריאנים היחידה בישראל :)

למציגי כרטיס חבר עמותה ינתן משקה מנורה ב-ח-י-נ-ם!

איך נרשמים? אילו הטבות נוספות יש לחברי עמותה?
כל הפרטים בלינק הבא:
kandi.org.il/?page_id=1216

ניתן להירשם במקום במפגש קייפופ פורים 2019!
... ראה עודראה פחות

קרא בפייסבוק

2 days ago

קוריאה ואני - עמותה לקידום תרבות קוריאה בישראל

לתמונות באיכות טובה אתם מוזמנים להכנס לאתר שלנו:
kandi.org.il/?p=1355

---

ארגון קוריאה ואני הוזמן להשקת הליין החדש של K-Beauty מאת סופר פארם, בו הוצגו מספר רשתות חדשות ברשת הפארם הגדולה ובניהן חברת טוני מולי הקוריאנית.
בהשקה נערכה מסיבת עיתונאים עם מיטב היוטיובריות ואושיות הקוסמטיקה והטיפוח בישראל, ובכירים מטעם רשת סופר פארם סיפרו על החידושים ועל תוכניות לעתיד.

אנחנו כמובן מקווים שזו רק התחלה של עידן קוסמטיקה קוריאנית בישראל!
... ראה עודראה פחות

קרא בפייסבוק

בוקר טוב לכולם :)
ארגון קוריאה ואני הוזמן להשקת הליין החדש של K-Beauty מאת סופר פארם, בו הוצגו מספר מותגים חדשים ברשת הפארם הגדולה ובניהן חברת טוני מולי הקוריאנית.
בהשקה נערכה מסיבת עיתונאים עם מיטב היוטיובריות ואושיות הקוסמטיקה והטיפוח בישראל, ובכירים מטעם רשת סופר פארם סיפרו על החידושים ועל תוכניות לעתיד.

אנחנו כמובן מקווים שזו רק התחלה של עידן קוסמטיקה קוריאנית בישראל!
ובמעמד זה נשמח להודות לסופר פארם על העידכונים והמעורבות בתחום הקוסמטיקה הקוריאנית ועזרה לעמותת קוריאה ואני באופן כללי.

תמונות נוספות יעלו בהמשך ;)
עד אז... מה המוצר האהוב עליכם של טוני מולי?

TONYMOLY_Israel
Super-Pharm סופר-פארם
... ראה עודראה פחות

קרא בפייסבוק

פרוייקט חדש יוצא לדרך!
בכל חודש נסכם לכם חדשות מרכזיות, דביוטים וקאמבקים של החודש הקודם :)

השתדלנו לשפר ביקורות מפעם קודמת - נוספה קריינות לחדשות, שונה הפונט למסגרת ברורה יותר לקריאה וצומצמו אמני אינדי פחות מוכרים כדי להעלות סרטון פחות ארוך ומייגע. כמו כן, נוספו קאמבקים יפנים של אמנים קוריאניים.

תודה מיוחדת לאנה עמנואל (Anna Emanuel) על הקריינות באגף החדשות!

אנחנו כמובן נשמח לשמוע עוד ביקורות, הארות והערות לשיפור על מנת למקסם את הפרוייקט :)

עד החודש הבא!פרוייקט חדש יוצא לדרך! בכל חודש נסכם לכם חדשות מרכזיות, דביוטים וקאמבקים של החודש הקודם :) השתדלנו לשפר ביקורות מפעם קודמת - נוספה קריינות לחדשות, שונה הפונט...
... ראה עודראה פחות

קרא בפייסבוק

3 weeks ago

קוריאה ואני - עמותה לקידום תרבות קוריאה בישראל

[הידעת?]
תנועת ה-1 במרץ (삼일 운동), הידועה גם כ"סאם-איל" (מקוריאנית: 3-1), הייתה אחד מהביטויים המוקדמים ביותר להתנגדות הקוריאנית לכיבוש היפני שהחל בשנת 1910. שמה נגזר ממרד שהתקיים בראשון למרץ, 1919.

המרד התקיים בהשראת נאום "14 הנקודות" של הנשיא וודרו וילסון, בהן נאם על הזכות להגדרה עצמית. לאחר ששמעו את נאומו, סטודנטים קוריאניים שלמדו בטוקיו פרסמו הצהרה ובה דרישה להשתחרר מעול הכיבוש היפני על רקע זכותם להגדרה עצמית ולהקמת מדינה קוריאנית. כך, אט אט, התחילו לחבור יחד מורדים.
היפנים ניסו לדכא את המורדים באמצעות כוחות משטרה, אך ככל שמספרם עלה התקשו היפנים לשלוט בהם ומתוך פאניקה התקשרו לכוחות הצבא להיחלץ לעזרתם. אך למרות ניסיונות היפנים לצמצם את המרד הצטרפו אליו עוד ועוד קוריאנים, וככל שמספרם הלך וגבר כך הפך הדיכוי היפני לאלים יותר. שני מיליון קוריאנים השתתפו ביותר מ-1,500 מוקדי מרד שונים, כשכמה אלפים נרצחו על ידי המשטרה היפנית וכוחות הצבא.

תנועת ה-1 במרץ דירבנה את הקוריאנים להקים תנועת עצמאות ועד היום ה1.3 נחשב לחג לאומי בקוריאה.
... ראה עודראה פחות

קרא בפייסבוק