[חדשות] קצת על קוריאה בערוץ 10

25 בפברואר 2017

כללי

אין תגובות

שבת שלום לכולם!
ארגון קוריאה ואני שמח לפרסם פה את הכתבה המלאה ששודרה אתמול בערוץ 10, שסבבה אחר תופעת הגל הקוריאני בישראל.

הארגון שמח מאוד לקשר את הערוץ להילה הלוי, שקיבלה סיקור נרחב במהלך הכתבה. כמו כן, תוכלו לראות בכתבה גם את מונטי רוסמן, אשת מפתח בכל הנוגע לתיירות ואוכל קוריאני בישראל שהעבירה את סדנת הקימצ'י האחרונה בבניין השגרירות, את רפי ברבירו – יוצר תוכנית Fly Guy, את לימור לשנייאק השפית המפורסמת, את סנדי ואביב שייצגו אותנו בתחרות הקייפופ וורלד פסטיבל בשנה האחרונה ועוד אנשים נוספים שסקרו רבדים שונים בתרבות הקוריאנית.

אנחנו מקווים שנמשיך לקבל חשיפה תקשורתית ומפרגנת כזו גם בהמשך, ושבעתיד הקהילה הישראלית תקבל סיקור נרחב יותר שיראה צדדים מעניינים אחרים שלה מעבר לגאנגנאם סטייל

תודה רבה לכל האנשים המקסימים שהתראיינו ותרמו לקידום קוריאה בישראל!

לכתבה: http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1232962

 

 

המשך לקרוא

[הידעת?] הדגל הקוריאני

13558596_1751942968353846_3184360508568871895_o

ה"טֶאגוּקִי" הינו דגלה הרשמי של דרום קוריאה. הדגל מורכב משלושה חלקים מרכזיים: הרקע הלבן, הטאגוק הכחול-אדום במרכז הדגל וארבעת הטריגראמים השחורים בקצוות. מאחר ולבן היה הצבע המסורתי הרשמי של קוריאה במאה התשע-עשרה, הרקע נבחר בצבע זה; בנוסף, בתרבות הקוריאנית המסורתית לבן מייצג טוהר ושלום. המעגל במרכז הדגל, היין-ויינג הכחול-אדום הנקרא גם "טאגוק", מייצג את האיזון ביקום. הכחול מייצג את הצד השלילי והאדום את החיובי, לכן חשוב שהחלק האדום תמיד יהיה מעל החלק הכחול ולא הפוך.

הטריגרמות יחד מייצגות את התזוזה יחד בהרמוניה, כל טריגרמה מייצגת ארבעה אלמנטים שונים; ניתן לראות את הפירושים השונים בלחיצה כאן:
http://kandi.org.il/wp-content/uploads/2016/04/1.png

חשוב לציין כי לכל חלק בדגל מספר פירושים שונים, כפי שהטריגמות מייצרות ארבעה אלמנטים מהיבטים שונים, כך גם היין ויאנג מייצגים את הטוב והרע, לעיתים את הגבר והאישה וישנם פירושים נוספים בנושא.

הדגל הקוריאני הפך לשיח ציבורי רק בשנת 1876, בתקופת שלטונה של שושלת ג'וסון. לפני 1876 לא היה קיים דגל קוריאני כלל, והוא אפילו לא הוגדר כמשהו שחשוב לשים על הפרק. הדיון החל כשנחתם הסכם הידידות בין קוריאה ליפן באותה שנה, ליפן היה דגל משלה אך לקוריאה לא. בשנת 1880, התרבות המתפתחת הכריחה בעל כורחה את קוריאה לייצר לעצמה דגל שייצג אותה. הועלתה הצעה להשתמש בדגל של שושלת שינג הסינית, אך הבקשה להשתמש בדגל נשכחה והועלתה על המדף לשנתיים – רק ב1882 הנושא חזר לדיון, בזמן ההסכמים בין ארה"ב לקוריאה. כשהשגריר הציג דגל הדומה מאוד לדגל יפן הועלתה הצעה להפוך את הדגל הקוריאני לעיגול שחור ואדום על רקע לבן, כך בשנת 1883 הוכרז הדגל הקוריאני הרשמי.

לפני חלוקת קוריאה, דגל דומה התנוסס מעל תורני כלל המדינה. למרות זאת, אחרי החלוקה התחילו להשתמש בשני דגלים שונים – דגל דרום קוריאה ודגל צפון קוריאה. הדגל הדרום קוריאני הנוכחי הוכרז כדגל הרשמי ע"י הכנסת הקוריאנית ב15 באוקטובר 1949 למרות שהשתמשו בו לייצוגים שלטוניים שנים קודם לכן. בשנת 1997 נעשתה הבהרה בנוגע לצבעי הדגל, מאחר שמרוב שינויים היה קשה להבדיל אם החלק הכהה בדגל הוא שחור, סגול או כחול. הוחלט כי הטאגוק יהיה בצבע אדום וכחול, וכך נשאר הדגל הקוריאני עד היום.

המשך לקרוא

פוסטים אחרונים מהפייסבוק

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#10) This endpoint requires the 'manage_pages' or 'pages_read_engagement' permission or the 'Page Public Content Access' feature. Refer to https://developers.facebook.com/docs/apps/review/login-permissions#manage-pages and https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#reference-PAGES_ACCESS for details.
Type: OAuthException
Code: 10
Please refer to our Error Message Reference.
Free Web Hosting