[הידעת?] מוניות בקוריאה

14753851_1795774587304017_7760068068343269846_o (1)

בקוריאה ישנן המון מוניות, והן נקיות, בטוחות, והחשוב מכל – לא יקרות. ניתן למצוא מוניות בכל תחנת מוניות וגם המון שנוסעות ברחובות, ניתן גם להזמין מונית בצורה טלפונית אך השירות הזה יקר מעט יותר. לאחרונה, מספר הולך וגובר של נהגים לומדים לדבר באנגלית, דבר המועיל לתיירים ומבקרים זרים.

כל המוניות בסיאול מקבלות כרטיסי אשראי או כרטיסי תחבורה (טי-מאני, המקבילה לרב קו הישראלי) אך יתכן שבאזורים אחרים בקוריאה יבקשו לשלם רק במזומן. המוניות בקוריאה מעניקות שירותים שונים בהתאם לצבען: מוניות אפורות, כתומות ולבנות הן המוניות הבסיסיות ביותר; מוניות "דלוקס" הן שחורות עם כיתוב צהוב בצדדים, הן מציעות מעט יותר מרחב לנוסעים ושירותים מתקדמים יותר ממוניות בסיסיות. ההבדל הנוסף הוא השינוי במחיר ההתחלתי של המונה שגבוה יותר במוניות אלו, אך מצד שני אין עלויות נוספות על נסיעות בשעות מאוחרות; מוניות ג'אמבו יכולה להכין בין שישה לעשרה אנשים, התעריפים זהים לאלו במונית הדלוקס.

תעריף התחלתי במונית רגילה מתחיל מ3,000 וון בערך (כמעט 15 שקל). את שאר התעריפים תוכלו למצוא באתר הבא:
https://english.visitkorea.or.kr/enu/TRP/TP_ENG_7.jsp

המשך לקרוא

[שישי קוריאני] יורים ומחבקים: ייצוג הסכסוך בין צפון ודרום קוריאה בקולנוע הדרום קוריאני | ד"ר פבלו אוטין

IMG_4700תמונות מהרצאתו המדהימה של פבלו אוטין (Pablo Utin) על ייצוגו של הסכסוך הצפון-דרום קוריאני בקולנוע הקוריאני, שהתקיימה היום בשגרירות קוריאה בהרצליה תחת פרוייקט "שישי קוריאני".

ד"ר פבלו אוטין הינו מרצה וחוקר קולנוע, מלמד באוניברסיטת תל-אביב, מכללת בית ברל ושנקר. בין היתר מלמד קורס על הקולנוע הדרום קוריאני וחוקר ביטויים של סכסוכים בקולנוע. אוטין פרסם שלושה ספרים על קולנוע ישראלי "קרחונים בארץ החמסינים" (2008), "רואים שקוף, הקולנוע של איתן גרין" (2008, עורך) ו-"שיעורים בקולנוע" (2016). ב-2017 יראה אור ספרו החדש "רקווים לחלום" על הסכסוך הישראלי-פלסטיני בקולנוע הישראלי.

מצפים לראותכם בסדנת הקימצ'י של החודש הבא, פרטים על הסדנה יפורסמו בהמשך בדף ההפייסבוק שלנו!

לתמונות נוספות:

המשך לקרוא

פוסטים אחרונים מהפייסבוק

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#10) This endpoint requires the 'manage_pages' or 'pages_read_engagement' permission or the 'Page Public Content Access' feature. Refer to https://developers.facebook.com/docs/apps/review/login-permissions#manage-pages and https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#reference-PAGES_ACCESS for details.
Type: OAuthException
Code: 10
Please refer to our Error Message Reference.
Free Web Hosting