[חדשות] השפעת המצב הביטחוני על התיירות לקוריאה הדרומית

14 באוגוסט 2017

חדשות

אין תגובות

ז'אי רוסמן קים, מורה לשפה הקוריאנית באוניברסיטה העברית בירושלים, ואישתו מונטי רוסמן – מדריכת טיולים בדרום קוריאה, מדברים על המצב הביטחוני בקוריאה והשפעתו על תיירות לחצי האי בתוכנית "שש כלכלי" של התאגיד.

תוכלו לצפות בשידור החל מדקה 27:07.

המשך לקרוא

[חדשות] כתבה על הארגון ועל קוריאה בעיתון הארץ

13 ביולי 2017

חדשות

אין תגובות

A
« 1 של 6 »

אתם מוזמנים להתרשם מכתבה שנכתבה על הארגון ועל קייפופ בישראל בעיתון הארץ:
לכתבה באתר: https://www.haaretz.co.il/gallery/music/.premium-1.4248118

המשך לקרוא

[חדשות] הנשיא מון הצביע בעד מערכת הקבלה העיוורת לעבודה

12 ביולי 2017

חדשות

אין תגובות

presmoon-1600x1058הנשיא החדש בדרום קוריאה, מון ג'ה-אין, הכריז ביום שלישי (11.07.17) כי ברצונו להציג תוכנית "קבלה עיוורת" לכל המשרות בסקטור הציבורי, וזאת על מנת למנוע כל אפליה על רקע מראה חיצוני או רקע אישי מקדים. תחת המערכת החדשה מועמדים לא יצטרכו לתת מידע על בתי ספר בהם למדו, רמת ההשכלה האקדמית שלהם, מקום לידה, גובה, משקל ואלמנטים נוספים שעלולים להשפיע על בחירת המועמדים לעבודה מסוימת. מון הורה לממשלה לאמץ את השיטה החדשה עוד בחצי השני של השנה, באומרו כי הוא מקווה שהמגזר הפרטי גם ינקוט בגישות דומות בעתיד.

"אני מעוניין שתוכנית הקבלה העיוורת תתחיל כבר בחצי השני של השנה, בה מגייסים אזרחים לארגונים ציבוריים," אמן מון באחת הפגישות עם מזכיריו הכלליים. "אני מקווה שנוכל להוציא זאת לפועל גם במגזר הפרטי על סמך החלטת הממשלה". החלטותיו של מון עולות בקנה אחד עם קמפיין שיצא במטרה להילחם באפליה התעסוקתית בקוריאה על רקע יכולות אקדמאיות ומראה חיצוני, וכך לתרום להורדת שיעור האבטלה הגבוה בקרב צעירים בקוריאה הדרומית. "אלמנטים של אפליה בקורות חיים צריכים להיות ממוגרים לגמרי, פרט לעבודות ספציפיות שדורשות רמת השכלה מסוימת או כישורים פיזיים כלשהם," המשיך מון. "אנשים המחפשים עבודה אמורים להיות בעלי יכולת התחלתית שווה להתחרות על משרה מסוימת, בין אם הם סיימו את לימודיהים באוניברסיטאות ובתי ספר יוקרתיים או לא, ובין אם הם הלכו לבתי ספר בסיאול או מחוצה לה".resume

בקוריאה התחרותית בת ימינו, חשוב מאוד להיות בעל מראה חיצוני טוב, ללכת לאוניברסיטאות הטובות ביותר ולהיות בעל מאפיינים ללא רבב – כל אלו משפיעים על קבלתך למשרה טובה בעתיד, ומונעים לעיתים רבות מאנשים שלא עומדים בתקן היופי הקוריאני או שלא יכלו להרשות לעצמם השכלה באוניברסיטאות הנחשבות ביותר בקוריאה מניעים כלכליים וכדו'. בקוריאה נהוג להגיש קורות חיים עם תמונת פספורט, ולה חשיבות רבה בהתקבלותך לעבודה. החלטתו של מון היא צעד אחד קדימה בהתפתחותה החברתית של קוריאה, בתקווה שתביא לשינויים נוספים בתחום ואולי תשנה את תפיסות העולם המקובעות של התרבות הקוריאנית כפי שהם כיום.

מקור: Korea Times

המשך לקרוא

[חדשות] הנשיאה לשעבר פארק גון הייה בכלא

16 באפריל 2017

חדשות

אין תגובות

17499106_1865917656956376_6337198045711335533_nלא משנה אלו תהיות עוברות כרגע במוחה של הנשיאה לשעבר, פארק גון הייה, עכשיו יהיה לה המון זמן לחשוב עליהן בתא המאסר הקטן שלה בעודה ממתינה להחלטת בית המשפט אודות כתב האישום שלה.

פארק גון הייה הינה הנשיאה השלישית ללבוש מדי אסירה, זאת לאחר שהיום (שישי) בשעה 3 בבוקר (שעון קוריאה) קבע בית המשפט המחוזי בסיאול להוציא לפועל צו מאסר נגדה על 13 עבירות בהן היא מואשמת; בניהן שוחד, כפייה, ניצול כוחה לרעה והדלפת סודות מדינה.

פארק נלקחה למשרד התביעה המחוזי של סיאול הניצב בסמוך לבית המשפט מיד לאחד ההחלטה, ולאחר נסיעה בת רבע שעה משם הגיעה למרכז המעצר של סיאול באויוואנג שבמחוז גיונקי. המרכז הוא ביתם החדש של עוד חשודים מרכזיים המעורבים בפרשה, בניהם קים קי צ'ון (המשנה לנשיאה לשעבר), צ'ו יון סון (שרת התרבות לשעבר) ולי ג'אה יונג (סגן יו"ר סמסונג-אלקטרוניקה).

לאחר שאומתה זהותה והועברה במסלול החניכה הכולל מקלחת, לקיחת בגדיה ומתן מדים, שמיכה ומברשת שיניים, פארק נלקחה לתאה המרובע המכיל שירותים, כיור, טלוויזיה, פוטון, שולחן, ארון ורצפה מחוממת. הודות לתארה הקודם כנשיאת דרום קוריאה היא הצליחה להימנע מלחלוק תא לשישה אסירים הקטן פי 2 מגודל תאה הנוכחי.

פארק תזכה לשלוש ארוחות ביום ותתחיל את סדר היום של כאסירה – שמתחיל בשש בבוקר ונגמר בשמונה בערב. בכל יום חוץ מימי ראשון היא תהיה זכאית להתעמל 45 דקות מחוץ לתא, ומאחר והיא עוד לא הורשעה במשפט היא אינה מחוייבת לבצע עבודות שירות. יש לה אפשרות לקבל מבקרים פעם ביום ללא יותר מחצי שעה בין 8 וחצי ל4, ועורכי הדין שלה זכאים לראותה מחוץ לשעות פעילות אלו וללא זמן מוגבל.

בדומה לאסירים אחרים, פארק רשאית לבזבז עד 3 מיליון וון (קצת יותר מאלפיים וחצי דולר) בחודש, על בגדים, מצעים, תרופות, ספרים ועוד. כמו כן, את שיערה היא תזכה לספר פעם בחודש תחת מסגרת בית הסוהר. אלו הם חייה החדשים עד שיוחלט מה יעלה בגורלה.

מי לדעתכם יחליף את הנשיאה לשעבר?
יש אדם שתרצו לראות במקומה?

המשך לקרוא

פוסטים אחרונים מהפייסבוק

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#10) This endpoint requires the 'manage_pages' or 'pages_read_engagement' permission or the 'Page Public Content Access' feature. Refer to https://developers.facebook.com/docs/apps/review/login-permissions#manage-pages and https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#reference-PAGES_ACCESS for details.
Type: OAuthException
Code: 10
Please refer to our Error Message Reference.
Free Web Hosting